دوره های آموزش دفاع شخصی به کودکان

تمامی کودکان باید دفاع از خود را آموزش ببینند تا بتوانند در مقابل افرادی که مشکلات روانی دارند که از طریق نگاه کردن، لمس کردن و آزار و اذیت های دیگر به خوبی از خود دفاع کنند. این دوره ها فارغ از جنسیت برگزار می شود و مناسب دخترخانم ها نیز می باشد.

برای بیشتر خانم ها تا کنون پیش آمده است که مزاحمتی برایشان اتفاق افتاده و فرقی ندارد که در چه سنی هستند باید بتوانند از خود در مقابل این مزاحمت ها از خود دفاع کنند.

نقش بیشتر قربانیان آزار و اذیت ها مخصوصا اذیت های جنسی را خانم ها به عهده دارند، افرادی که مورد آزار و اذیت های جنسی قرار می گیرند باید بدانند که چطور برخورد کنند؟ چه حرکت هایی را انجام دهند؟ چگونه صحیت کنند؟ چطور فرار کنند؟

مسئله اینجاست که بیشتر افراد می گویند ما اهل درگیری نیستیم، ما باید به شما بگوییم که هنگام درگیری مهاجم به شما اجازه نمی دهد که فرار کنید. شما باید مهارت ها و آموزش هایی را ببینید تا بتوانید از دست فرد مهاجم فرار کنید. شما باید از لحاظ روحی و جسمی همیشه آماده باشید.

متاسفانه اکثریت گمان می کنند که این اتفاقات و مزاحمت ها برای او و خانواده اش رخ نمی دهد. اما باید این را بگوییم که چه در شمال شهر و چه در چنوب شهر احتمال خطر وجود دارد و فرقی نمی کند که شما کجا زندگی می کنید همیشه باید آماده باشید. حتی اگر خطری وجود نداشته باشد، آموزش تمامی تکنیک ها و تاکتیک ها برای همه مفید است.

چقدر خوب است که همه افراد چه خانم ها چه آقایان در این دوره ها شرکت کنیم تا همه بتوانیم با علم و دانش حتی یک جرم از کل دنیا کم کنیم و دنیای بهتری برای جامعه خود رقم بزنیم.

شخصی که این دوره را گذرانده میتواند کمک خوبی برای افراد خانواده و یا حتی غریبه باشد. این اشخاص می توانند به دیگران مشاوره بدهند. خیلی از قتل ها بدین صورت اتفاق افتاده که اگر قربانی با یک کارشناس مشورت میکرد این اتفاق نمی افتاد. بخشی از این قتل ها میتواند قتل های خانوادگی باشد مثلا زن و شوهری یا خواهر برادری باهم دعوا میکنند و یکدیگر را تهدید به مرگ میکنند و این ها را میتوان کنترل کرد و این درگیری ها می تواند بابت درس،دوستیابی و شخصیت و رفتارهاشون باشه. خانواده ها باید تلاش کنند که فرزندان خانه را محلی امن بدانند.

در خانه ها اگر مشکلی پیش آمد مادرها این درگیری ها را مدیریت کنند و بتوانند جو را آرام کنند و نگذارند بعنوان مثال پسری با پدری یا برعکس پرخاش داشته باشند و سعی کنند طرف خاصی را سرکوب نکنند که همین خود عامل ادامه پرخاش میشود.