دوره های آموزش دفاع شخصی ویژه بانوان

خانم ها بیشترین قربانی ها هستند مخصوصا در مسائل جنسی و ممکن است برایشان نقشه های مختلف بریزند بعنوان مثال با دعوت به کار یا مثلا دوستی او را دعوت کند ولی خودش در خانه نباشد.

خانم ها در اغلب موارد در آموزششان جدی هستند. یک خانم به راحتی می تواند از خودش دفاع کند و این موضوع هیچ ربطی به ظاهر و وزن ایشان ندارد. یک بادیگارد حتما نباید جثه بزرگی داشته باشد تا موفق باشد، بادیگاردهای مخصوصی که آموزش داده می شوند اندامشان مهم نیست، بلکه مهم  مهارتی است که فرا می گیرند.

یکی از مزایای استفاده از خانم ها به عنوان بادیگارد این است که با توجه به تصورات جامعه که معمولا بادیگاردها آقایانی هستند با اندامی ورزیده، کسی شک نمی کند که خانمی که در کنار شما حضور دارد بادیگارد یا محافظ شماست. و این خانم می تواند به صورت نامحسوس از شما محافظت کند. خانم ها نسبت به آقایان ریزنقش تر هستند و همین یک مزیت محسوب می شود.

یک محافظ حتما نباید یک قهرمان در کل دنیا باشد، بلکه باید بتواند از مهارت هایی که به او آموزش داده می شود به خوبی استفاده کند.

خانم هایی که می خواهند بادیگارد شوند حتما نباید قدرت بدنی بالایی داشته باشند، اما باید تکنیک ها و مهارت های لازم را به خوبی فرا بگیرند. مادرها اگر دفاع شخصی را آموزش ببینند می توانند به راحتی از فرزندان و همسر خود دفاع کنند.

خانم ها نیز می توانند وارد عرصه حفاظتی شوند و مهارت های لازم را یاد بگیرند. دوره آموزشی خانم ها با آقایان خیلی متفاوت نیست و تفاوت کم آن بخاطر جثه بزرگ آقایان و اهدافشان از آموزش حفاظتی می باشد.

معمولا خانم ها به این دلیل که با کسی درگیر نشده اند، استرس بالایی برای بادیگارد شدن تحمل می کنند اما باید بدانند که با مهارت هایی که به آن ها آموزش داده می شود، دیگر نباید استرس داشته باشند.

استفاده از بادیگاردهایی با قد بلند و اندامی ورزیده به پایان است، اکنون بادیگاردها باید تکنیک ها و تاکتیک های خاصی را آموزش ببینند. خانم ها قبل از آموزش حتما باید مشاوره شوند تا استرس شان از بین برود.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا خانم ها می توانند مربی شوند؟ بله، بانوان وقتی دوره های آموزشی خود را به خوبی به پایان برسانند، می توانند مربی شوند و یا حتی به عنوان بادیگارد کارش را شروع کند. برای شروع کار ابتدا گزینش می شوند تا مشخص شود از نظر روحی و روانی در چه سطحی هستند. اما اگر فقط می خواهند آموزش ببینند و به عنوان شغل از آموزش هایش استفاده نکنند، از نظر روحی خیلی مهم نیست که در چه سطحی به سر می برند. اما من می توانم کمک شان کنم تا اگر مشکل روحی دارند، مشکلشان برطرف شود.

بسیاری از خانم ها می گویند ما تا به حال با شخصی درگیر نشده ایم و فردی مقابل مان قرار می گیرد، دچار استرس می شویم. و کاری نمی توانیم انجام دهیم، ما به شما آموزش می دهیم تا چگونه با استرس خود را برطرف کنید و از خود دفاع کنید. البته رفع این مشکلات بستگی به خودتان دارد تا زودتر از مشکلاتشان را رفع نمایند و به مرحله بالاتری صعود کنند.

خانم ها وقتی به اندازه کافی مهارت شان را افزایش دادند، حتی می توانند به صورت همزمان با دو یا چند آقا درگیر و پیروز شود.

بعضی از افراد می گویند این دوره ها کاربردی نیستند و خانم ها نمی توانند دوره ها را کامل یاد بگیرند، باید به دسته افراد بگوییم که آموزش های ما کاملا تضمینی است و می توانند به مراحل بالاتری بروند. دفاع شخصی ورزشی خاص است به همین دلیل نیازی به مهارت ندارد و همه می توانند آموزش ببینند.

با یادگیری دفاع شخصی، خانم ها می توانند از خود در مقابل خطرات مختلف دفاع کنند و یا حتی جان غیرهمنوع خود را نجات دهد.